FAQ

+
Niçin Denmar Su Yapıcıya ihtiyacım olsun ?

Teknede bulunan su yapıcı ekonomiktir çünkü tekne sahibinin tasarrufunu aşağıdaki şekillerde sağlayabilir:

 • Tekneniz mineralsiz su ile yıkandığında leke bırakmaz, zahmetli kuruma süreleri gerektirmez. Ayrıca donanımı ve tekneyi korur.
 • Tekne sahibi su satın almak için herhangi bir rota veya program değişikliği yapmak zorunda değildir.
 • Suyun özkütlesi 1 olduğundan litre başına 1KG ağırlığa sahiptir, bu nedenle minimum miktarda su depolamak ve her gün ihtiyaç duyulduğunda daha fazlasını yapabilmek, teknenin ağırlığını  düşürür. Bu da, yakıt tasarrufu sağlar ve depolama veya yakıt depoları için daha fazla alan sağlar.
 • Teknede bir Denmar su yapıcı ile çamaşır, bulaşık yıkama, yemek pişirme ve duş gibi birçok şey için temiz su kullanabilirsiniz. Tanktaki suyu koruma ya da bakteri üremiş su konusunda endişe etmenize gerek yok, çünkü daha keyifli bir yolculuk söz konusudur. Zaman ve paradan tasarruf ederken huzurlu ve konforlu olacaksınız.

+
Teknem için ne kadar suya ihtiyacım var?

Yeterli miktar denildiğinde akla net bir rakam gelmeyebilir. Teknede tatlı su tüketimi tekne sahiplerinin planlaması gereken önemli bir konudur. Teknelerde kişisel kullanım için harcanan suyun kişi başına 100 litre civarında olduğu belirtiliyor. Bu değere yemek pişirme, bulaşık ve tekne yıkanması ile ilgili kullanımlar da eklendiğinde teknede max. ortalama 200 litre kişi başı bir günlük su kullanımından bahsetmek mümkündür. Aslında bu su miktarına %30’luk bir yedek rezerv de eklenmesi gereklidir. Böylelikle sıkıntı çekmeden ancak makul bir su kullanımı düşünüldüğünde kişi başı 260 litre civarı su kullanımı hesaplamak uygun olacaktır.

(Seyir yapılması planlanan gün) X (Kişi Sayısı) X 260 = Gerekli Su Miktarı

+
Su yapıcı Kullanılmadığı durumlarda bakım gerekirmi ?

Su yapıcıyı yıkamak veya saklamak için tatlı su gerekir.  Seamar otomatik Tatlı Su Arındırma düzeneği, ters osmoz zar elemanlarının ömrünü, bir düğmeye dokunarak temiz su ile durulayarak büyük ölçüde uzatır. Bu işlem iç kısımların korozyonunu önleyecek ve zarların biyolojik olarak kirlenmesini de azaltacaktır.

Seamar uzun süreli kapalı kalacağı durumlarda membrana bakteriyolojik koruma sağlayacak yıkama (kışlama) yapılmalıdır.

+
Denmar Su yapıcıları çok fazla yer kaplıyor mu?

Denmar, mevcut en küçük ve en kompakt su yapıcılardan üretmektedir. Modellerimizin çoğu, dar alanlara kolay kurulum için yatay, tek parçalı bir çerçevede yapılandırılmıştır ve yüksek basınç pompası ve membran dıştadır. Kolay bakım için çerçevenin içindeki tüm bileşenlere kolayca erişilebilir.

Teknenizde kompakt modelimiz için yeterli alan yoksa,  Denmar  ayrı sistem bileşeni yerleşimi için tasarlanmış modüler sistem çözümleriyle kolaylıkla montaj yapılabilir.

+
Denmar olarak maliyetleriniz makulmü ?

Bir su yapıcı, tekneyi yıkamak için ters osmoz suyu kullanıldığında, teknenin bakımında ve teçhizatın tasarrufunda sağlanan zamanı göz önünde bulundurarak makul bir fiyatla fiyatlandırılır. Üretime bağlı olarak, üretilen su galon başına 1 / 2'den az maliyettedir.  Denmar olarak rekabetçi fiyatlarımızı öğrenmek için lütfen iletişime geçin.

+
Denmar su yapıcının kullanım ömrü nedir?

Bir su makinesinin ömrü uygun bakım ile yirmi yıldır. Osmoz sisteminiz ve üstün mekanik koruma sağlamak için, rutin bir bakım çizelgesini izlemek, İklim ve deniz suyu koşullarının sertliği ve çeşitliliği, tekne sahibinin bakım takvimini oluştururken dikkate alınmıştır. Önerilen hizmetler vasıtasıyla, masraflı büyük onarımlar yapmadan önce küçük sorunlar tespit edilecektir.

Ayrıca Denmar su yapıcı olarak kendi üretimimiz dahil diğer kullanılan elemanlar dünya standartlarındadır. Denmar besleme suyu akışı ve basınç gereksinimlerini göz önünde bulundurarak mümkün olduğunca enerji verimli olacak şekilde tasarlanmıştır.

+
Su deposu dolu olduğunda veya zamanlayıcı ile Denmar otomatik olarak kapanıyor mu?

Denmar, standart olarak manuel kapatılır. Müşterinin isteği durumunda opsiyonel olarak otomatik açma ve kapama yapılabilmektedir.

+
Denmar uzaktan kumanda ile çalışabilir mi ?

Denmar , opsiyonel olarak PLC sistem dokunmatik ekran ile kontrol edilebildiği gibi uzaktan kumanda ile de çalıştırılabilir.

+
Teknede Denmar'ı nereye kurabilirim?

Montaj öncesi teknenizde keşif yapılarak kullanımınıza uygun kapasite belirlenecek ve en uygun şekilde, minimum düzeyde alan işgal edilerek montaj yapılıp, devreye alınacaktır.

+
Denmar için gerekli bakım ve servis nedir?

Bakım ve servis kolay ve ucuzdur.  Denmar Watermakers RO sistemleri optimum performans, minimum bakım ve uzun ömür için tasarlanmıştır.Ters osmoz membranınızın gerektiğinde veya iki yılda bir kez (ortalama olarak) temizlenmesi önerilir. Ters osmoz (RO) zarları ortalama ömrü beş yıl sürer ve uygun işlem ve bakım ile bu süre 10 yıla kadar uzatılabilir

+
Denmar ürünlerinde kullanılan elemanlar nelerdir. ?

 • Denmar seramik pistonlu yüksek basınç pompası
 • Atlantis İtalyan 316L Krom besleme pompası
 • Denmar 316L krom şase
 • Sami 316L SS yüksek basınç kontrol vanası
 • Fox İtalyan 316T alçak ve yüksek basınç emniyet şalterleri
 • Denmar Krom gövde yüksek ve alçak basınç saatleri
 • Denmar Tatlı su akış debimetresi
 • Filmtec Membran
 • Denmar FRP Kompozit Membran kılıfı
 • Denmar 316T yüksek basınç fittingleri
 • Kartuş Karbon Filtre
 • Manuel tatlı su ile temizleme
 • Denmar Tuzluluk görüntüleme
 • Manuel kötü ürün reddetme
 • Denmar 5 & 25 Mikron ön filter
 • Atlas İtalyan duble filtre kabı